RUCH W CIAŁO. CIAŁO W RUCH.

RUCH W CIAŁO. CIAŁO W RUCH. – warsztat ekspresji ruchowejAlicja Gruszka

Serdecznie zapraszam na warsztat RUCH W CIAŁO. CIAŁO W RUCH. Warsztat rozwija ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA, odkrywa jego POTENCJAŁ twórczy i formy KREATYWNEJ EKSPRESJI.
Program zawiera propozycje doświadczeń z obszaru pracy z ciałem i ruchem, które mają na celu uświadomienie sobie w jaki sposób doświadczamy swojej cielesności.
Będzie to PROCES poznawania własnych preferencji ruchowych, zwiększania zakresu ruchów, PODRÓŻE ciała oparte na improwizacji w tańcu i pracy z oddechem.
Podczas warsztatu każdym ruchem, gestem, oddechem będziemy tworzyć otaczającą nas PRZESTRZEŃ, a także poszerzać przestrzeń wewnętrzną, indywidualne zakresy ruchu i wiedzę o swoim ciele.
Ta granica pomiędzy tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz może stać się POLEM do nieustającego procesu odkrywania możliwości jakie kryją się w naszych ciałach.

Będziemy korzystać z takich technik jak, m.in.

 • improwizacja ruchowo-taneczna,
 • trening odczuwania,
 • elementy sztuki performance,
 • taniec kreatywny,
 • praca z oddechem,
 • elementy teatru tańca,
 • analiza ruchu R.Labana,
 • praca z obrazami mentalnymi,
 • praca z ciałem w podejściu Gestalt, czyli koncentracja na 4 poziomach percepcji: cielesnym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym prowadząca do całościowego doświadczenia integrującego ciało, umysł, emocje i duchowość,
 • wizualizacja,
 • techniki ekspresji twórczej,
 • elementy metody Life/Art Process® Anny Halprin.

Korzyści z udziału w warsztacie:

 1. Pogłębienie świadomości siebie poprzez pobudzenie ekspresji ruchowej.
 2. Rozwój osobisty, wewnętrzny wzrost i integracja, większa świadomość tego, co dzieje się w obszarze myśli, emocji, ciała.
 3. Pobudzenie wewnętrznego potencjału i energii, zwiększenie poczucia wiary we własną siłę.
 4. Rozluźnienie, relaksacja.
 5. Wzrost potencjału twórczego.
 6. Zwiększenie koncentracji i pamięci.
 7. Rozwój świadomości własnego ciała.
 8. Poszerzenie zakresu ruchu osobistego.

OPINIE UCZESTNIKÓW POPRZEDNICH EDYCJI:

 „Byłam…dla mnie stały się te warsztaty kolejnym etapem pracy z własnym ciałem, kolejny etap i kolejny poziom, głębszy, uważniejszy, odbierałam je na wielu poziomach bo takie były te warsztaty….wielopoziomowe, nastawione do siebie, ale też na zewnątrz…doświadczałam wielu wrażeń w ciele od tych bardzo nieprzyjemnych po uwalniające, poczułam również jak oddziałują na mnie różne rodzaje muzyki oraz fantastyczne uczucie tańca w kole z innymi dziewczynami i wzajemne inspirowanie się:))) ogromna zasługa tutaj prowadzącej, która swoim spokojem, delikatnością i uważnością prowadziła te warsztaty pozwalając się nam czuć bezpiecznie i tak o siebie zadbać:)))) dziękuję i proszę o jeszcze..pracy z ciałem nigdy dosyć.”

***

„Dziękuję za fantastyczne przedpołudnie. Byłam po raz pierwszy, bo intuicja podpowiadała mi, że moje problemy z ciałem mają swoje źródło w skumulowanych i zablokowanych emocjach. Taniec, wizualizacje, ruch na każdym poziomie uświadomiły mi, że na co dzień MAM CIAŁO, ale nie JESTEM CIAŁEM. Świadomość jedności ciała z duchem pozwoliły na doświadczenie, że tym, co najbardziej mi przeszkadza i powoduje moje dolegliwości jestem…ja sama. Ciało mnie boli, bo go nie słucham.. Przypuszczam, że jak na osobę , która jeszcze dwa tygodnie temu wstawała z łóżka na czworakach , byłam jedną z najbardziej roztańczonych, wręcz szalejących na tych zajęciach kobiet. Poczucie, że jest nas więcej, ze chcemy o siebie dbać, lubić i akceptować spowodowało, że do końca dnia byłam w euforycznym nastroju. Dziękuje Alicji, naszej instruktorce, organizatorom – Fundacji Animatornia i dziewczynom, z którymi tak pożytecznie i fajnie spędziłam czas!!”