Droga przez ciało

Droga przez ciało – warsztat choreoterapeutyczny.

Warsztat jest zaproszeniem do pogłębienia świadomości swojego ciała, do uruchomienia wyobraźni i zwiększenia ruchowej kreatywności korzystając z możliwości, jakie daje nam ciało, przestrzeń i praca w grupie. Dzięki przeniesieniu uwagi na ciało uwrażliwimy się na mądrość z niego płynącą, pogłębimy uważność wobec siebie i innych, tworząc bezpieczny obszar do ruchowych poszukiwań i eksperymentów, tańcząc solo, w parach i w grupie.

droga przez ciało

Warsztat „Droga przez ciało” inspirowany jest metodą Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała stworzoną przez dr Detlefa Kapperta i ukierunkowaną na poszerzanie świadomości ciała, procesem poszukiwań własnych autorki w obszarze ciała, tańca i ruchu oraz podejściem Gestalt, gdzie świadomość ‘całości siebie’: myśli, uczuć, ciała i zachowań stanowi nieustanne źródło doświadczeń, zarówno wewnętrznych, jak i powstających w wyniku spotkań z drugim człowiekiem i otaczającym światem.

Praca z ciałem i ruchem osadzona jest w nurcie psychologii humanistycznej, gdzie człowiek jest rozumiany jako wolny, odpowiedzialny podmiot, będący w procesie ciągłego stawania się sobą. Zmiana na poziomie ciała wiąże się ze zmianą na poziomie psychicznym, zgodnie z teorią, że w naszym ciele zawarta jest nasza cała historia, osobowość i stan emocjonalny a dzięki pracy z ciałem odbywa się proces wewnętrznej integracji i uzdrowienia.

OPINIE UCZESTNIKÓW POPRZEDNICH EDYCJI:

 „Zajęcia prowadzone bardzo profesjonalnie, prowadząca stworzyła wspaniałą atmosferę, co pozwoliło grupie zintegrować się i efektywnie pracować. Uczestnicy traktowani bardzo podmiotowo, empatycznie. Wiedza praktyczna przekazana jasno, czytelnie, fachowo, a przy tym w przystępny dla każdego sposób.

***

 „ Bardzo wartościowe były dla mnie elementy teoretyczne metody Labana. Alicja prowadziła nas przez proces uważnie i z dużą czułością, pozostawiając przestrzeń dla własnej ekspresji. Bardzo ciekawe, pełne radości doświadczenie. Dziękuję:)”.

***

„Doskonały sposób przekazywania metody najpierw doświadczyć wspólnie, potem osobno. To bardzo pomogło przywrócić rozumienie pojęć Labana i tego, co się za nimi kryje.”

***

„Bardzo podobał mi się sposób prowadzenia zajęć, metody-róznorodne i te chwile na podsumowanie i wgląd jak mi było. Przekazywanie wiedzy odbyło w sposób przyjemny, zrozumiały. Całe warsztaty w zbudowanej od samego początku przyjemnej atmosferze.”

***

„ Odpowiadało mi to, że zrozumiałam, czemu poszczególne ćwiczenia służą, do czego prowadzą i to jak można je odnieść do mojego funkcjonowania, reagowania. Czułam się na zajęciach bezpiecznie, mogłam eksperymentować i poszukiwać”.

***

„ Bardzo mi się wszystko podobało, Alicja wprowadziła atmosferę zaufania i bezpieczeństwa”